naše obec

naše obec

menu

úvodní stránka
základní informace
historie obce
současnost obce
zastupitelstvo
úřední e-deska
dokumenty
GDPR
zpravodaj obce
Svazek obcí
pod Peperkem
MA 21
SK Sázava
kultura
hasiči
turistika, ubytování
firmy v obci
akce + fotogalerie
registr oznámení
e-podatelna
autor stránek
 

 

firmy v obci


SaZ s.r.o. - Stroje a zařízení

Centrála:
SaZ s.r.o.
Koupelní 2
695 03 Hodonín
Czech Republic
Tel.: 00420 518 302 372
Fax: 00420 518 302 371 


Divize Sázava:
SaZ s.r.o. - Divize Sázava
Sázava u Žďáru nad Sázavou 83
592 11 Velká Losenice
Czech Republic Tel.: 00420 566 666 210 
Fax: 00420 566 666 229 
e-mail: info@saz.cz 
Web: www.saz.cz 

Dvoucestná vozidla 
Vývoj a výroba speciální železniční techniky 
Opravy železniční a stavební techniky 
Servisní a revizní činnost (zdvih. zařízení, tlak. nádoby, elektrorevize) 
Výroba ocelových konstrukcí 
Svářečské a zámečnické práce 
Provozování historické trati 

Dvoucestné vozidlo DAF 6x4 CF 75 CONTILINER je vybaveno hydraulickým nakládacím jeřábem FASSI F 270 A.23, přetěžovacím systémem SLI a pomocným rámem upraveným pro převážení nakládacích kontejnerů. Oba dvounápravové železniční podvozky umístěné za silničními nápravami jsou hydraulicky hnané. Vozidlo je vybaveno přímočinnou, zajišťovací a záchrannou brzdou, dále otočným zadním žel. podvozkem, který umožňuje snadnější nakolejení. Vozidlo je také vybaveno vizualizací pro jízdu vzad, tlačítkem bdělosti, stop tlačítky po obvodu vozidla, drážním osvětlením a osvětlovacím systémem pro práci v noci. 

Dvoucestné vozidlo DAF 4x2 FA 60 DRAINLINER je určeno pro čištění odvodňovacích systémů železničních tratí. Dva jednonápravové železniční podvozky umístěné za přední a zadní silniční nápravou jsou hydraulicky hnané. Vozidlo je vybaveno přímočinnou, zajišťovací a záchrannou brzdou, dále točnou, která umožňuje snadnější nakolejení a jízdu vždy ve směru výhledu strojníka. Vozidlo je také vybaveno vizualizací pro jízdu vzad, tlačítkem bdělosti, stop tlačítky po obvodu vozidla, drážním osvětlením a osvětlovacím systémem pro práci v noci. 

Vozidlo Tatra je vybaveno železničními adaptéry a reverzní převodovkou, což umožňuje jízdu po kolejích při zachování stejné rychlosti a počtu převodových stupňů při jízdě dopředu i dozadu. Během jízdy po kolejích, je přední náprava automobilu zvednuta a vozidlo je vedeno předním železničním podvozkem. Obě zadní nápravy automobilu jsou využity pro přenos výkonu, zadní železniční podvozek je vybaven hlídaným přítlakem. Přední železniční podvozek je dvounápravový, podélně a příčně výkyvný, zadní je jednonápravový a příčně otočný, což umožňuje bezpečnější provoz při velkém převýšení a malých poloměrech oblouku. Adaptéry jsou dále vybaveny hydraulickým odpružovacím systémem. Vozidlo je dále vybaveno tažnými tyčemi a disponuje velkou tažnou kapacitou. Rozchod železničních adaptérů je 1.435 mm a jsou ovládány z ovládacího místa v kabině automobilu nebo přenosným ovládacím panelem. 

PRAGA GOLDEN TRAMLINER je silniční vozidlo vybavené železničním adaptérem pro jízdu na železnici a nůžkovou zvedací pracovní plošinou určenou pro údržbářské práce na tramvajových tratích. Podvozek pro jízdu po koleji je otočný kolem svislé osy, což usnadňuje nakolejení a umožňuje jízdu po koleji vždy ve směru výhledu řidiče. Pohon kol adaptéru je hydraulický, rovněž tak pracovní pohyby adaptéru a plošiny. Pneumatiky jsou přitom zdviženy nad kolej. 

PRAGA ALFA MAINTINIER je silniční vozidlo vybavené železničním adaptérem pro jízdu na železnici a výbavou pro uchycení a práci široké škály pracovních mechanismů sloužících k údržbě železničních tratí a silnic (pracovní hydraulika, upínací deska atd.) Podvozek pro jízdu po koleji je ovládán z místa řidiče. Vozidlo je vybaveno zdvojeným řízením železničního pojezdu a otočnou sedačkou spolujezdce. Pohon kol adaptéru je hydraulický, pneumatiky jsou při pojezdu zdviženy nad kolej.

Další informace naleznete na webových stránkách www.saz.cz


 

úřední e-deska

Program obnovy venkova a Vysočiny

odběr SMS

zpravodaj obce

zpravodaj obce

kde nás najdete

nové fotografie

Letecké snímky obce

Dětský karneval
Dětský karneval